Get Adobe Flash player

Odpust 80 lecie parafii 27 06 201727 czerwca 2018 r. w dzień patronalnego wspomnienia Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w dzień 55. rocznicy konsekracji kościoła, przeżywając uroczystość odpustową, świętowaliśmy także 80. rocznicę ustanowienia parafii w Paszynie i odłączenia jej od macierzystej parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Uroczystościom tym przewodniczył ordynariusz diecezji tarnowskiej J. E. Ks. Bp Andrzej Jeż. W wygłoszonej homilii Pasterz naszej diecezji przeprowadził nas przez swoistą zadumę i kontemplację obrazu z ołtarza głównego przedstawiającego Matkę Bożą Nieustającej Pomocy.

Pod koniec Mszy św. Ksiądz Biskup poświęcił odnowione wnętrze kościoła. Po tym miał miejsce także ważny, sentymentalny akcent: Ksiądz Biskup odczytał i wręczył list gratulacyjny skierowany na ręce p. Emila Miki, długoletniego i zasłużonego kościelnego (obecnie emeryta), zauważając jego oddaną i ofiarną służbę.

Uroczystości uświetnił chór parafialny, orkiestra, asysty LSO, niosących feretrony, oddział strażaków OSP w Paszynie, dzieci sypiących kwiaty i dzwoniących dzwonkami. Koniecznie trzeba zauważyć także bardzo licznie zgromadzonych parafian, którym nie przeszkodził fakt, że był to dzień powszedni i w związku z tym różne obowiązki, którym należało sprostać. Tu kolejny raz sprawdziło się stare porzekadło, parafrazując:  jeśli się chce, to może nie wszystko, ale wiele można, A jeśli braknie dobrej woli, to nawet najprostsze sprawy stają się problemem. Okazuje się, że dla wielu nie było mowy o żadnym problemie. I Bogu niech będą za to dzięki. I ludziom...

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości.

Kamera on-line

camera

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 07.jpg
 • 08.jpg
 • 8.jpg
 • 09.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg

Polecamy