TERMIN: 24 lipca – 4 sierpnia 2013 r.

grecja

1 dzień – 24.07.2013 (śr):

Wyjazd z Paszyna około godz. 18.00. Przejazd tranzytowy przez Słowację, Węgry do Bośni i Hercegowiny (przejazd nocny).

2 dzień – 25.07.2013 (czw):

Rano przyjazd do Medjugorje: Udział w Mszy świętej. Nawiedzenie miejsca objawień oraz szlaku kaplic różańcowych. Ciepła kolacja i nocleg w hotelu w Medjugorje.

3 dzień – 26.07.2013 (pt):

Śniadanie. Msza święta. Przejazd do Mostaru – krótki pobyt w przepięknym mieście nad Neretwą, którego symbolem pozostaje Stary Most. Dalszy przejazd do Dubrovnika – zwiedzanie starówki pod opieką przewodnika lokalnego. Ciepła kolacja i nocleg w hotelu na terenie Czarnogóry lub Albanii.

4 dzień – 27.07.2013 (sb):

Śniadanie. Tranzytowy przejazd przez Albanię ku granicy Macedonii, po drodze Tirana (przejazd przez najciekawsze zakątki albańskiej stolicy). Jezioro Ochrydzkie (przejazd nad malowniczym Jeziorem Ochrydzkim, położonym przy granicy albańsko – macedońskiej). Ciepła kolacja i nocleg w pobliżu Kalambaki.

5 dzień – 28.07.2013 (ndz):

Śniadanie. Przejazd do Kalambaki. Meteory – zwiedzanie kompleksu słynnych monastyrów zawieszonych w niebotycznych skałach; zwiedzanie 2 monastyrów pod opieką lokalnego przewodnika. Dalsze zwiedzanie środkowej Grecji: Termopile – będzie można zobaczyć pomnik Leonidasa, dowódcy Spartan, który stoczył w tej okolicy słynną bitwę z Persami. Przejazd do Aten. Zakwaterowanie w hotelu, ciepła kolacja i nocleg.

6 dzień – 29.07.2013 (pn):

Śniadanie. Autokarowo-piesze zwiedzanie Aten z lokalnym przewodnikiem: Akropol (najważniejsze wzgórze kultowe Aten). Stadion Olimpijski (miejsce igrzysk olimpijskich z 1896 r.). Łuk Hadriana i Olympeion (pamiątki z rzymskiego okresu Aten). Plac Syntagma z parlamentem (centrum administracyjne i polityczne współczesnej Grecji). Powrót do hotelu i ciepła kolacja. Po kolacji dla chętnych (za dopłatą – patrz suplement) udział w wieczorze greckim w średniowiecznej dzielnicy ateńskiej Plaka. Nocleg.

7 dzień – 30.07.2013 (wt):

Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie Argolidy z przewodnikiem lokalnym, w programie: Kanał Koryncki – wielkie dzieło francuskich inżynierów z końca XIX w. Korynt – słynny kompleks archeologiczny (z zewnątrz z tarasu widokowego). Mykeny – ośrodek prastarej warowanej osady, której symbolem obok murów cyklopich są kopułowe grobowce Agamemnona i Klitajmestry. Epidauros – antyczny ośrodek medyczny związany z kultem Asklepiosa, tutejszy teatr o wspaniałej akustyce służy do dziś jako miejsce letnich festiwali teatralnych. Zakwaterowanie w hotelu w pięknym nadmorskim kurorcie Tolo. Ciepła kolacja i nocleg.

8 dzień – 31.07.2013 (śr):

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nadmorski w Tolo. Dla chętnych po południu ok. 3-godzinny wyjazd do Nafplio – pięknego historycznego miasteczka i nadmorskiego kurortu, pierwszej stolicy odrodzonej Grecji w XIX w. Ciepła kolacja i nocleg w Tolo.

9 dzień – 1.08.2013 (czw):

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nadmorski. Ciepła kolacja i nocleg w Tolo.

10 dzień – 2.08.2013 (pt):

Śniadanie i wykwaterowanie. Całodzienny przejazd na Riwierę Olimpijską. Po drodze Wąwóz Tembi – malowniczy kanion w dolinie rzeki Pinios, ośrodek kultu już w czasach antycznych, a obecnie ważnego sanktuarium św. Parakiewy. Ciepła kolacja i nocleg na terenie Riwiery Olimpijskiej (ostatnia szansa na wieczorne plażowanie).

11 dzień – 3.08.2013 (sb):

Śniadanie. Przejazd do Salonik i zwiedzanie: kościół św. Demetriusza, Biała Wieża, Kościół św. Zofii, Rotunda św. Jerzego, Łuk Galeriusza, Forum Rzymskie. Przejazd tranzytowy przez Macedonię do Serbii, ciepła kolacja i nocleg na terenie Serbii.

12 dzień – 4.08.2013 (ndz):

Śniadanie. Dalszy przejazd przez Serbię, Węgry i Słowację do kraju. Po drodze krótki objazd najciekawszych zakątków Budapesztu oraz Msza święta w Budapeszcie. Przyjazd do Paszyna w godzinach nocnych.

UWAGA!!!
KONIECZNY JEST PASZPORT!!!